STRAJK NAUCZYCIELI//BLOG

Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce? (Strajk Nauczycieli)

UniMarter.com Marcin (UniMarter/pap) 13/Kwiecień/2019 (21:29), aktualizacja 13/Kwiecień/2019 (21:49)
Piątek był kolejnym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, którzy domagają się podniesienia swoich pensji. Nauczyciele, aby wywrzeć większą presję na politykach i mieć mocną kartę przetargową, prowadzą strajk w czasie odbywających się właśnie egzaminów gimnazjalnych. Na szczęście w piątek, mimo wielu obaw uczniów i ich rodziców, udało się przeprowadzić ostatnią część dotyczącą języka obcego.

Nauczyciele prowadzą strajk, a gimnazjaliści piszą egzaminy...?!


W sumie do egzaminów z języka obcego na poziomie egzaminu gimnazjalnego przystąpiło przeszło 350 tysięcy uczniów z 7363 szkół w naszym kraju. Już od samego początku były duże obawy, że nie uda się go przeprowadzić, ponieważ większość nauczycieli strajkuje i obawiano się dużych problemów z obsadzeniem wszystkich komisji egzaminacyjnych w poszczególnych szkołach. Jednak komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej rozwiał wszelkie wątpliwości pod koniec dnia.

Jednak to nie koniec problemów rządzących polityków, ponieważ strajk nauczycieli nadal trwa, a w najbliższej perspektywie mamy o wiele ważniejszy egzamin jakim są matury kończące szkołę średnią. To od powodzenia tego egzaminu zależy przyszłość niejednego ucznia, ponieważ wiąże się z wyborem wymarzonego kierunku na studiach. Nauczyciele jednak pozostają przy swoim i nadal domagają się podwyżek. Rozmowy prowadzone w ich imieniu przez związki zawodowe z rządem nadal nie przyniosły rzadnego porozumienia i w najbliższym czasie nie widać porozumienia...

W tym czasie część uczniów i ich rodziców popiera strajk nauczycieli w szkołach i solidaryzuje się z kadrą nauczycielską, a druga część wręcz przeciwnie jest obruszona i zniesmaczona takim postępowaniem nauczycieli. Wystarczy wejść na różne strony informacyjne i prześledzić opinie zwykłych ludzi, aby wiedzieć co sądzą o ogólnopolskim strajku (proteście), już teraz okrzykniętym największym w Polsce po 1989 roku. Część popiera ideę podwyżek płac i dodaje otuchy nauczycielom. Jednak inni mają za złe nauczycielom, że dla swojego dobra wykorzystują w strajku uczniów, którzy tracą na tym najwięcej.

Więcej informacji już wkrótce na temat strajku nauczycieli oraz egzaminów maturalnych. Opracowano na podstawie: men/pap
TAGI
nauczyciele edukacja strajk gimnazjum egzaminy
ODKRYWAJ
FORMULA1 POLITYKA STRAJK NAUCZYCIELI
POPULARNE
›  Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną...
›  ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca.
›  Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce?
›  Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków!
›  1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin
Polityka prywatności Wiadomości Kategorie
© 2019 UniMarter.com.
blog@unimarter.com
UniMart
er