STRAJK NAUCZYCIELI//BLOG

Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków! (Strajk Nauczycieli)

UniMarter.com Marcin 14/Kwiecień/2019 (13:43)
Niedziela jest dniem, gdzie pewnie nic specjalnego się nie wydarzy w związku z trwającym strajkiem nauczycieli w polskich szkołach. Dlatego Sławomir Broniarz - szef ZNP - pozwolił sobie na chwilę wspomnień. Na jego profilu społecznościowym w serwisie Twitter pojawiło się bardzo ciekawe zdjęcie. Opublikował on archiwalną fotografię ze spotkania, na którym uczestniczył, m. in ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim przywołując wydarzenia z 2008 roku.

Nauczyciele strajkują! Kiedy i jak zakończy się protest w polskich szkołach?


Sławomir Broniarz, tak naprawdę twarz i czołowy działacz na rzecz nauczycieli, uważa że okres, w którym prezydentem był śp. Lech Kaczyński był o wiele lepszym czasem dla nauczycieli. Pod zdjęciem opublikowanym przez szefa ZNP - Sławomira Broniarza znajduje się wymowny podpis: Sierpien 2008r. Wówczas ustaliliśmy potrzebę zwołania edukacyjnego okrągłego stołu.Inicjatorem był ZNP..

Nawiązuje on tym samym do postawy byłego prezydenta, który według prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego był bardziej ugodowy i skłonny do prowadzenia wspólnych rozmów w celu poprawy sytuacji jaka panowała w tamtym czasie w edukacji. Daje on jednoznacznie tym wpisem do zrozumienia, że dzisiejsi politycy są bardziej stanowczy i nie chcą dać podwyżek nauczycielem.

Każdy dzisiaj zadaje sobie pytanie kiedy zakończy się protest nauczycieli i na jakich warunkach?! Czy nauczyciele dostaną podwyżki płac, które chcą wywalczyć ogłaszając protest zbiorowy? A jakie jest Twoje zdanie w związku ze strajkiem nauczycieli w Polsce? Czy powinni strajkować? Jaki to będzie miało wpływ na uczniów zdających egzaminy maturalne? Pytanie brzmi czy nauczyciele powinni dostać podwyżki płac?

Wiadomo, że każdy stara się o jak największe płace jednak czy obecni politycy pozwolą są na wydawanie dodatkowych pieniędzy na nauczycieli...!? Patrząc na to wszystko z perspektywy, szkoły i tak będą funkcjonowały, a żaden nauczyciel i tak nie zwolni się z dnia na dzień. Warto więc dawać podwyżki tej grupie zawodowej?!
TAGI
rząd polityka strajk nauczyciele pensje finanse pieniądze
ODKRYWAJ
FORMULA1 POLITYKA STRAJK NAUCZYCIELI
POPULARNE
›  Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną...
›  ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca.
›  Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce?
›  Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków!
›  1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin
Polityka prywatności Wiadomości Kategorie
© 2019 UniMarter.com.
blog@unimarter.com
UniMart
er