STRAJK NAUCZYCIELI//BLOG

Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną... (Strajk Nauczycieli)

UniMarter.com Marcin 13/Kwiecień/2019 (22:17), aktualizacja 13/Kwiecień/2019 (23:31)
Każdy chce zarabiać jak najwięcej aby móc sobie pozwolić na dowolne zachcianki, jednak jednym przychodzi to łatwiej a innym trudniej. Strajkujący nauczyciele postulujący o wyższe pensje to tzw. budżetówka czyli grupa osób otrzymująca wynagrodzenie od państwa, tak samo jak sędziowie, strażacy czy żołnierze. Jednak nauczyciele to nie policjanci, którzy również strajkowali kilka miesięcy temu i wywalczyli swoje. Jak będzie z nauczycielami? Będzie duża afera...

Strajk trwa, dodatkowych pieniędzy nie będzie. Kto zyska a kto straci?


Nawiązując do popularnego kabaretu i ich skeczu trzeba zadać proste pytanie - Św. Piotrze, co jest nie tak z tymi... Nauczyciele? W przeciwieństwie do policjantów czy innych służb mundurowych, nauczyciele dzisiaj nic nie dostaną, oprócz tego co mają! Ba mogą nawet stracić jeszcze więcej... Prowadząc ogólnopolski strajk związki zawodowe nauczycieli próbują przekonać rząd do swoich racji grożąc utrudnieniem w przeprowadzeniu egzaminów maturalnych, jednak jak dotąd przynosi to marne efekty. Najwięcej tracą na tym strajku uczniowie, a nie politycy.

Dlaczego mundurówka dostała podwyżkę? Wystarczyło, że każdy policjant zaczął wystawiać pouczenia a nie mandaty. Automatycznie do kasy zaczęło spływać mniej pieniędzy, a wszystkie obietnice trzeba było nadal realizować, włącznie z 500+. Dzisiaj nauczyciele nie mają takiego oręża i dlatego nic nie dostaną! Mogą strajkować nawet do końca świata i jeden dzień dłużej, ale tylko pogorszą sytuację swoją, samych uczniów, którzy będą musieli odpracować obecne wolne dni w wakacje albo nawet będą mieli problemy ze zdaniem egzaminów maturalnych.

Koniec końców trwający strajk nauczycieli nie będzie takim sukcesem jakby sobie tego mogli oni sami wymarzyć. Być może rząd ugnie się przed postulatami strajkujących, jednak są na to marne szanse, zważywszy na to jak dotychczas prowadzone były rozmowy przy okrągłym stole w gronie mediatorów. Wręcz przeciwnie rozpoczęła się mocna nagonka na nauczycieli... A co Wy o tym strajku nauczycieli sądzicie?
TAGI
pieniądze pensje rząd polityka znp men strajk nauczyciele edukacja
ODKRYWAJ
FORMULA1 POLITYKA STRAJK NAUCZYCIELI
POPULARNE
›  Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną...
›  ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca.
›  Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce?
›  Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków!
›  1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin
Polityka prywatności Wiadomości Kategorie
© 2019 UniMarter.com.
blog@unimarter.com
UniMart
er