POLITYKA//BLOG

ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca. (Polityka)

UniMarter.com Marcin 14/Kwiecień/2019 (00:33)
Nie widać końca strajku nauczycieli w Polsce, którzy chcą wywalczyć wyższe wynagrodzenie za swoją pracę z uczniami. Związek zawodowy nauczycieli - ZNP - jeden z kilku i jednocześnie będący "twarzą" protestujących, podjął decyzję na szczeblu Zarządu Głównego o nie odwoływaniu strajku nauczycieli w ramach sporu zbiorowego, zainicjowanego jeszcze 10 stycznia 2019 roku.

Sławomir Broniarz (ZNP): Kontynuujemy strajk i spór zbiorowy!


Strajk nauczycieli będzie kontynuowany nawet w dni wolne od pracy. W soboty czy niedziele czy inne dni wolne od nauki strajkujący również będą musieli przyjść do swojej placówki edukacyjnej i podpisać listę strajkową. Jest to wymóg do prowadzenia sporu zbiorowego ale jednocześnie związku podkreślają, że nikt nie może zostać przymuszony do prowadzenia strajku i jednocześnie do zaprzestania strajku. Choć przepisy jednym to życie pokazuje drugie. W wielu przypadkach Ci nauczyciele, którzy przyszli do pracy, od razu zostali okrzyknięci "łamistrajkami" przez swoich dobrych kolegów i koleżanki.

To nie będzie łatwy strajk do ugaszenia... Wszystko za sprawą tego, że Związek Nauczycielstwa Polskiego wzywa do rozmów negocjacyjnych samego Premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem zewnętrznego mediatora, który pomoże rozwiązać problem z nie spełnionymi żądaniami podniesienia pensji dla nauczycieli. Obserwując całą sytuację stojąc z boku, widać że rząd chce wziąć strajkujących na przetrzymanie.

W międzyczasie utworzone zostało przez Komitet Wspierania Nauczycieli ZNP (Związek Nauczycielstwa Polskiego) specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze dla nauczycieli, którzy wzięli udział w strajku. Z informacji podanych na oficjalnej stronie internetowej ZNP wynika, że do sobotniego popołudnia udało się zebrać przeszło 3 miliony złotych w jedyne 3 dni. Jak podaje przewodniczący związku ZNP, pieniądze zostaną przeznaczone dla strajkujących nauczycieli w trudnej sytuacji materialnej, niezależnie od tego do jakiego związku zawodowego należą.
TAGI
strajk premier polityka protest pieniądze
ODKRYWAJ
FORMULA1 POLITYKA STRAJK NAUCZYCIELI
POPULARNE
›  Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną...
›  ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca.
›  Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce?
›  Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków!
›  1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin
Polityka prywatności Wiadomości Kategorie
© 2019 UniMarter.com.
blog@unimarter.com
UniMart
er