FORMULA1//BLOG

1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin (formula1)

UniMarter.com Marcin 14/Kwiecień/2019 (13:17), aktualizacja 14/Kwiecień/2019 (13:20)
W niedzielny poranek polscy kibice sportów motorowych mogli śledzić losy kierowców królowej sportów czyli Formuły 1, podczas relacji telewizyjnej z Grand Prix Chin. Był to o tyle interesujący wyścig dla fanów szybkich samochodów, że akurat na torze w Chinach rozegrano 1000. edycję tego wyścigu, w której udział brał także jedyny Polak Robert Kubica, który w tym sezonie reprezentuje barwy brytyjskiego zespołu Williams.

Kto wygrał pierwszą edycję Formuły 1? Które miejsce zajmie Robert Kubica na koniec sezonu?


Wśród startujących zespołów w Grand Prix Chin miliony fanów sportów motoryzacyjnych na całym świecie mogły śledzić poczynania zespołu Alfa Romeo, który współtworzy Formułę 1 od samego początku jej istnienia. Co ciekawe, to właśnie ten zespół jako pierwszy na świecie zapisał wygraną w tych iście pasjonujących zawodach.

Długa i ekscytująca historia Formuły 1 rozpoczęła się w 1950 r., kiedy ta dyscyplina sportu stała się globalna, dzięki pierwszym Mistrzostwom Świata Formuły 1, które w rzeczywistości odbywały się niemal wyłącznie na torach europejskich. Pierwszy wyścig odbył się na pełnym zakrętów torze Silverstone – historycznej lokalizacji Grand Prix Wielkiej Brytanii i nadal jednym z najważniejszych torów wyścigowych. Było to 13 maja - 69 lat temu. Od tamtego czasu świat motoryzacji zmienił się radykalnie. Niezmienne pozostały jedynie dwa czynniki: entuzjazm publiczności i obecność bolidu Alfa Romeo na linii startowej tak pierwszego, jak i tysięcznego Grand Prix.

Zespół wyścigowy Alfy Romeo pojawił się na torze z czterema bolidami „158”, za kierownicą których zasiedli Giuseppe „Nino” Farina, Juan Manuel Fangio, Luigi Fagioli i Reg Parnella, jako ukłon w kierunku kraju gospodarza. Samochody zdobyły pierwsze cztery miejsca w kwalifikacjach, zajmując wszystkie miejsca w pierwszej linii wyścigu.

W zespole "Alfa Romeo Racing" wystartowali dzisiaj Antonio Giovinazzi, pierwszy Włoch za kierownicą Formuły 1 po ośmiu latach przerwy udziału włoskich kierowców oraz Mistrz Świata z 2007 - Kimi Räikkönen, który zdobył punkty w pierwszych dwóch wyścigach Formuły 1. W ten sposób trwa nadal legenda Quadrifoglio Verde, czyli zielonej, czterolistnej koniczynki, która od 1923 roku wyróżnia najmocniejsze modele Alfa Romeo.
TAGI
sport gp chin formuła 1 formula1 motoryzacja
ODKRYWAJ
FORMULA1 POLITYKA STRAJK NAUCZYCIELI
POPULARNE
›  Będzie afera! Nauczyciele strajkują i nic nie dostaną...
›  ZNP kontynuuje ogólnopolski strajk nauczycieli! Nie widać jego końca.
›  Strajk nauczycieli a egzaminy gimnazjalne z języka obcego w Polsce?
›  Sławomir Broniarz, szef ZNP, wysyła sygnał do polityków!
›  1000. edycja Formuły 1 podczas Grand Prix Chin
Polityka prywatności Wiadomości Kategorie
© 2019 UniMarter.com.
blog@unimarter.com
UniMart
er